Suriye’de Batının Selfie Yarışı

Selfie denince akla ilk gelen şey bencilliktir ya da öyle olmalı diye düşünüyorum. Yani “selfie” bir çekim yönteminden ziyade, kişinin kendini ön plana çıkardığı bir eylemdir. Bir manzarayı kaydetmek isteyen birisi oranın normal fotoğrafını çekerse bu, manzaranın ön plana çıktığı anlamına gelir. Fakat orayı “selfie” ile kaydederse bu, ön plana çıkarmak istenenin kendisi olduğu anlamına gelir. Belirtilmek istenen şey aslında “bakın ben buradayım”dır. Batının Suriye’de sergilediği de budur.

Arjantin’de insanlar sırf “selfie” çekilmek için denizden bir yunus çıkardılar. Sürüyle insan selfie çekilmek istedi, yunus kucaktan kucağa dolaştırıldı. Üstelik bu yunusun nesli tükenmekteydi. Sonuç; yunus öldü. İnsanlar selfie çekilmiş oldu.Çünkü bütün düşündükleri kendileriydi.

Suriye

Selfie Yarışına Girilen Suriye

Hal böyle olunca da yazının başlığında da belirttiğimiz gibi, Suriye’de bundan nasibini almaktadır. Bir yanda keyif çatmaktan başka bir derdi olmayan vatandaşlarıyla büyük devletler (vahşi devletler) ve bu devletlerin “selfie” yarışına girdikleri Suriye.

Suriye’de üzerilerinden uçak geçerken bırakın bizim gibi sevinmeyi, “acaba bomba ne zaman bizim evimize gelecek” diye korkuyla ölümü bekleyen günahsız çocuklar bir yanda. Nasılsa bana bir şey olmuyor deyip, Suriye’deki olayları halkına duyurmaya değer bulmayan batı medyası diğer yanda.

Sözde medeniyetine leke sürdürmeyen Birleşmiş Milletler, bir gram yardım götürecekler diye, yok o toplantıdır, yok bu oylamadır, yok meclis kararlarıdır, yok parlamento konuşmalarıdır bir sürü yaygara yapmakta fakat ortaya bir netice çıkmamaktadır.

Orada ölenler Müslüman kardeşlerimizdir. Batı bize öğretmiştir ki, eğer bir gayrimüslim devlet, Müslüman bir devlete yardım edecekse -daha doğrusu yardım etmiş gibi gözükecekse-, çok daha fazlasını alacak (sömürecek) demektir. Ve yine aynı batı bize göstermiştir ki, bir Müslüman devletin Müslüman devletlerden başka dostu, yardım bekleyeceği kimsesi yoktur. Ne zaman bir batı ülkesi yardıma gelse, o ülke daha kötüye gidecek demektir.

Batıya göre Müslümanlar insan değildir. Bu cümleye dikkat edin. Başka kimse bu cümleyi bu kadar net bir şekilde ifade etmez. Ama herkes bunun böyle olduğunu gayet iyi bilir. Eğer batı Suriye’de olanları ya da Türkiye’deki patlamaları, Fransa’daki olaylar kadar gündeme getirmiş olsaydı bu cümleyi yazmakta tereddüt edebilirdim. Referans olarak sadece bunları baz almıyorum tabi ki. Ama en güncel olaylarda bile ne mal oldukları ortaya çıkıyor.

Her ne kadar Suriye’nin vurdum duymaz gençleri ülkemizde keyif çatıyor olsa da biz Suriye’deyiz. Ülke olarak geç kalmış da olsak, bir nebze kardeşlerimizin yarasını sarmaya ve o topraklardan terörü silmeye gayret ediyoruz. Türk askeri çocukların yüzünü güldürmek için uğraşıyor. Dünya Müslümanları Türkleri bekliyor.

Sevinin ey savaş çocukları!!! Vefalı Türk Askeri geldi!!!

İlgili bir diğer yazı olan Dünya Müslümanları Türkiye’yi Bekliyor okumak için tıklayınız.

Share

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share